Nu vendes et nyt blad i historien om Holmbladshus. En fuldstændig nyrenoveret ejendom, der i sit nye kapitel lever op til samtlige moderne krav. Fuldstændig som var det nybyggeri.
Holmbladshus har i dag rolle som en flerbrugerejendom, der er indrettet, så det som hus kan rumme én stor eller flere virksomheder med bl.a. fælles kantine, mødecenter, digital reception, bade- og omklædningsfaciliteter.
Som lejer i Holmbladshus får man let adgang til skønne udeområder. Alle etager har altaner på begge gavle mod øst og vest, og der etableres et hyggeligt gårdhavemiljø i forlængelse af fællesfaciliteterne i stueetagen.
Man har gjort sig umage og skabt et nyt kapitel i Holmbladshus’ historie. Og det er muligt at flytte ind med det samme. Alt er indrettet og gjort klar.
Velkommen til Holmbladshus. En moderne ejendom med fokus på bæredygtighed, der favner en fremtid i vækst.
Holmbladshus liger kun 10 minutter på cykel fra Kongens Nytorv og tæt på indfaldsveje fra opladet syd for København. Den kollektive trafik fungerer, metroen kører 10 minutter væk, og en supercykelsti gør turen fra centrum til en hurtigt overstået fornøjelse.
Bilerne er der plads til i ejendommens parkeringskælder og på terræn, hvor det er muligt at leje hele 140 parkeringspladser. Elbilerne er der selvfølgelig også tænkt på med el-ladestandere.
Du kan desuden læse mere om Holmbladshus her: https://holmbladshus.dk/